Вже наступного року новим Генеральним секретарем НАТО може стати етнічна українка

Дата: 06.11.2022
Автор:

Восени наступного року спливає термін повноважень нинішнього глави НАТО Єнса Столтенберга. З огляду на це між союзниками розпочалася серйозна боротьба за те, хто прийде йому на зміну. Одним із кандидатів є канадсько-українська заступниця прем’єр-міністра та міністерка фінансів Канади, 54-річна Христя Фріланд, українка за походженням.

Про це повідомляє видання The New York Times. Там нагадали, що зазначена кандидатка – колишня журналістка, також була міністеркою закордонних справ Канади.

ЗМІ наголосило на значних перевагах Фріланд: вона говорить англійською, французькою, італійською, українською та російською мовами; керувала складними міністерствами; професійна на пресконференціях та інших публічних виступах, а також у разі перемоги буде першою жінкою та першим канадцем, який коли-небудь очолював НАТО.

Водночас США не висувають свого кандидата, оскільки американський генерал традиційно є Верховним головнокомандувачем союзних військ у Європі, але вони, зі зрозумілих причин, мають сильний голос на виборах. А от ЄС зацікавлений у тому, щоб Альянс очолив представник однієї з його країн.

Конкуруватимуть із Фріланд такі сильні претенденти, як: 45-річна Кайя Каллас, прем’єр-міністерка Естонії; 49-річна Зузана Чапутова, президентка Словаччини; та 54-річна Колінда Грабар-Кітарович, яка була президенткою Хорватії у 2015–2020 роках, послом Хорватії у Вашингтоні та працювала в НАТО помічником генерального секретаря з громадської дипломатії.

Велика Британія, яка вийшла з Європейського Союзу, але не з НАТО, має претендента в особі 52-річного Бена Воллеса, міністра оборони країни.

Видання зазначило, що і Вашингтон, і Брюссель хочуть вирішити це питання до наступних виборів американського президента в листопаді 2024 року.

Нагадаємо: ще у вересні 2022 року повідомлялося, що кандидатура Фріланд розглядається як оптимальна. Таке призначення було б вигідним і для України: публічні заяви міністра фінансів Канади свідчать про те, що Фріланд упевнена в майбутній перемозі нашої країни у війні й у тому, що світ має зробити все, щоб цю перемогу прискорити.

Obozrevatel.com

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру