Журналісти проекту “Отакої”, що виходить на телеканалі NTA, вирішили перевірити ерудицію львів’ян і традиційно поставили перехожим п’ять простих запитань.
Відповідне відео розмістили на сторінці програми.
Результати виявились не надто втішними. Львів’яни сказали, що “Чорну раду” – книгу про Козаччину XVII століття – написав Василь Шкляр, банан – це овоч, а Володимир Вернадський – автор українського гімну…
Від “Козацького краю”: відносно “Чорної ради” плутанина в думках мешканців “культурної столиці Заходу України” виникла, очевидно, з-за того, що авторству сучасного письменника Василя Шкляра належать дві книги з дещо схожими на “Чорну раду” Пантелеймона Куліша назвами: “Чорне Cонце” (про сучасних добровольців полку “Азов”) і “Чорний Ворон” (про козаків-повстанців Холодного Яру початку ХХ століття). Назва першої – від символіки шеврону підрозділу “Азов”, назва другої – від всевда одного з найвідоміших холодноярських отаманів. І щиро кажучи, прізвище Шкляра нині згадується значно частіше, аніж Куліша…
До речі, Василь Шкляр – письменник родом з Черкащини, а прототипом головного героя Кулішевої “Чорної Ради” прийнято вважати козацького полковника Шрамка, який у XVII столітті заснував родинний хутір (нині – село) Шрамківка на території сучасного Драбівського району Черкащини.
Справедливості ради, слід зазначити: львівські тележурналісти дещо гіперболізували проблему прогалин у освіті своїх земляків: в усякому разі, банан овочем, а Шкляра – автором “Чорної Ради” назвав один і той же, статетичний і з виду інтелігентний львівський перехожий…