У Трахтемирові під Каневом пожежа знищила залишки старовинного вітряного млина

Дата: 22.08.2019
Автор:

Жахлива новина з козацького Трахтемирова на Дніпрі під Каневом – ввечері 21 серпня там згоріли залишки старовинного млина – могутній дуб-опора тліє навіть у ці хвилини ранку 22 серпня, повідомляє “Козацький край”.

За переказами, перший вітряний млин у цьому місці був збудований 1885 року, “новий” було збудовано 1915 року. Старожили розповідали, що важкезні дуби для нього на гору витягували, попередньо поливши її схили водою. А щоб не сковзалися три пари волів, які тягнули ті дуби – під копита тваринам на ходу сипали пісок.

Пожежу в лісі гасили  пару дітей з табору “Трахтемирівська Січ” (решта були у поході в Григорівці), їх наставник Борис Скребцов та пожежники, які приїхали з Канева. Як кажуть очевидці, схоже, що саме вогонь на рештках млина став епіцентром пожежі, яка поповзла звідси лісом – що цікаво, проти вітру – у напрямку хати відлюдника Олега Петрика, більш відомого як “Скіф”.

Причина загорання наразі невідома. На жаль, втрачено ще одну пам’ятку, до якої завжди заходили мандрівники…

Нагадаємо: цьогоріч навесні, після першого туру Президентських виборів невідомі розстріляли з вогнепальної зброї пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному і його козакам, встановлений у Трахтемирові на честь 400-річчя перемоги над московитами. За фактом наруги прокуратурою було порушено кримінальну справу, проте злочин до сьогодні не розкрито. Через місяць, у травні у вогні мало не згоріло обійстя знаменитого трахтемирівського відлюдника “Скіфа” – пожежа знищила його дровітню і мало не перекинулася на більш як столітній дім. Винуватців тієї пожежі теж не встановлено.

Ярослав ЗВЕНИГОРА, фото Бориса СКРЕБЦОВА

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від березень 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру