За стандартами ЄС: прикордонники розповіли, як реформують мобільні підрозділи

Дата: 01.02.2019
Автор:
У прикордонному відомстві України проведено значний обсяг роботи, спрямованої на реорганізацію та реформування мобільних підрозділів Державної прикордонної служби. 

Фото: dpsu.gov.ua

Зокрема, відбувається їх переорієнтування на стандарти кращих зразків підрозділів спецпризначення США та ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.

«За останній період у цих підрозділах розмежовано функції мобільних сил, у тому числі виконання завдань, пов’язаних із підвищеним ризиком для життя, упорядковано систему відбору особового складу до основних підрозділів мобільного загону «ДОЗОР», визначено чіткий порядок застосування сил і засобів. З урахуванням набутого за останні роки досвіду на даний час вже розроблено власну систему відбору особового складу для служби в спецпідрозділах «ДОЗОРу», що відчутно вплинуло на їх комплектацію і відповідно маневреність. Крім того, протягом 2018 року розгорнуто регіональні відділи спеціальних дій в окремих обласних центрах, які вже приступили до виконання завдань», – йдеться у повідомленні.

При цьому для спецпризначенців постійно проводяться тренінги, курси, або змагання, націлені на підготовку особового складу до дій у різних умовах обстановки, серед яких – штурм транспортних засобів, тактика дій на воді, зі спеціальної та бойової підготовки. Також завдяки підтримці Посольства США команда загону «ДОЗОР» двічі брала участь у міжнародних змаганнях підрозділів спеціального призначення, що проводилися у Латвійській Республіці. Крім того, проведено курс зі снайперами-інструкторами США і опрацьовано окрему програму підготовки особового складу мобільних підрозділів.

Упродовж минулого року підрозділи мобільного загону застосовувалися на всіх ділянках державного кордону. Як результат, звільнено осіб, яких незаконно утримували в нелюдських умовах, викрито незаконне підприємство з переробки та виготовлення тютюнових виробів, затримано автомобілі з контрабандними товарами, неодноразово затримані нелегальні мігранти та їх переправники тощо.

Варто зазначити, що проведення реформування проводяться, в тому числі за матеріально-технічної допомоги Посольства США. Тільки протягом 2018 року отримано 2 човни з трейлерами, уніформу, комплекти захисного і тактичного спорядження, медичне майно тощо. Не полишають надавати допомогу американські партнери і цього року, нещодавно для сприяння розвитку підрозділу спеціального призначення «ДОЗОР» передали вітро- тавологозахисні костюми, тактичні рюкзаки та інше вартістю понад 100 тисяч доларів США.

www.ukrinform.ua


Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: ,



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 10 від листопад 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру