Встановлено особи затриманих поліцією за спробу нападу 16 лютого в Києві на голову Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича.
Про це повідомила начальник відділу комунікацій ГУ Національної поліції в Києві Оксана Блищик. “Всі троє – не місцеві. Один – уродженець Черкаської, один Чернівецької, і один Хмельницької областей”, – зазначила вона.
Нападникам не вдалося зірвати проведення підсумкової конференції за результатами роботи Інституту нацпам’яті у 2016 році.
Володимир В’ятрович розповів про пріоритетні напрямки роботи Інституту: декомунізацію, популяризацію історії України, організацію вивчення історії українського державотворення, увічнення пам’яті борців за незалежність та жертв тоталітарних режимів, збереження пам’яті про Євромайдан та створення Музею Революції гідності, створення Галузевого державного архіву Інституту та удосконалення викладання історії в школах.
*проведено роботу з реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», внаслідок чого в Україні перейменовано 987 населених пунктів та 25 районів. У населених пунктах України перейменовано майже 51,5 тис. топонімів та демонтовано 2389 пам’ятників і пам’ятних знаків, які містили пропаганду тоталітарного режиму;
*розроблено 22 проекти нормативно-правових актів, із них 7 ухвалені урядом чи Верховною Радою;
*організовано/підтримано проведення 19 наукових конференцій, круглих столів та семінарів з обговорення актуальних проблем українського минулого, проблем формування та реалізації політики національної пам’яті;
*проведено понад 20 громадських форумів, історичних майданчиків, публічних дискусій, презентацій та інших заходів;
*створено 13 фотодокументальних виставок та експозицій;
* дві виставки (банерний варіант) передано в кожен регіон;
*видано 9 книг, брошур, календарів загальним тиражем 16100 примірників.
Прощання з комуністичним минулим триває…