Публічна дискусія “Українці – народ-військо. Як українці свої армії творили: від козаків до АТО” відбудеться в рамках проекту “Історія: (не)засвоєні уроки”. Чому і як у найважливіші моменти своєї історії, в найнесприятливіших умовах українці творили своє військо і чому нас сьогодні можуть навчити наші предки.
Уже за кілька днів, 14 жовтня, ми вперше відзначатимемо День захисника України. Це свято має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців.
Це й день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за свою землю і відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності.
Сьогодні справа захисту української незалежності згуртувала і кадрових військових, і добровольців, і волонтерів, тому коло тих, кого ми вшановуємо як захисників України, включає і їх.
“Кожен селянин, ідучи на працю в поле, завжди має з собою рушницю на плечах і шаблю або тесак при боці”, – писав ще 1594-го року про українців австрієць Еріх Лясота, посланець імператора Священної Римської імперії, який місяць пробув на Запорозькій Січі.
Про тяглість історії українського війська важливо говорити саме зараз, в умовах війни на Сході України і особливої ролі війська в збереженні незалежності і територіальної цілості держави.
Чотири спікери розкажуть про чотири епохи: козацтво – Армія УНР – УПА – сили АТО:
директор Науково-дослідного інституту козацтва, д.і.н. Тарас Чухліб;
співробітник Українського інституту національної пам’яті, к.і.н. Ярослав Файзулін;
Голова Українського інституту національної пам’яті, к.і.н. Володимир В’ятрович;
журналіст, к.п.н. Євген Магда.
Модератор — співробітник Українського інституту національної пам’яті, к.і.н.Сергій Громенко
12 жовтня, понеділок, 18:30
Дискусія ”Українці – народ-військо. Як українці свої армії творили: від козаків до АТО”
Місце: хол Національного музею історії України, вул. Володимирська, 2.
Вхід вільний
www.istpravda.com.ua