Красне поле – символ національної честі українців Закарпаття. Студенти, озброєні лише ідеєю української державності, гордо ступили в бій із озброєними до зубів професійними військами профашистської Угорщини. І все це була майбутня інтелігенція, котра, за відсутності війська, змушена була пожертвувати найдорожчим – життям, та залишила край без кращих його людей.
СПО “Карпатська Січ” разом із Правим сектором Закарпаття вшанували пам’ять загиблих Героїв Карпатської України.
Спочатку учасники маршем пройшли до меморіального комплексу пам’яті січовиків на Красному полі, де була вишикувана почесна варта. Слово з-поміж виступаючих мав голова СПО “Карпатська Січ” Тарас Деяк, який наголосив на тому, що “людству властиво повторювати помилки історії – Крути, Красне поле, а сьогодні – Майдан. Такі різні епохи, але такі схожі долі, погляди, ідеї, жертовність та готовність до останнього боротись за рідну землю”.
До меморіалу було покладено квіти та запалено свічки, після чого активісти вирушили до м. Хуст. Там наступники карпатських січовиків пройшли маршем, на чолі якого йшло троє січовиків сучасних у формах січовиків-попередників. До маршу пам’яті приєднувались місцеві жителі, гаслами підтримуюючи учасників заходу.
Маршем активісти пройшлись до Будинку “Карпатської Січі”, де вшанували Героїв хвилиною мовчання, покладанням квітів та запаленням свічок. Те саме було зроблено і на Замковій горі, а по дорозі до Ужгорода група націоналістів зупинилася в селі Чинадієво біля могили січовика Михайла Петричка, та в селі Білки, де розташовані поховання чотирьох воїнів Карпатської України. В кожному із зазначених місць пам’ять про закарпатських “стражів гір” було вшановано короткими промовами та хвилинами мовчання, під час яких кожен мав змогу задуматися над подвигом юнаків та тим, що ми, покоління наступників, допустили повторення історії сьогодні. Проте в майбутньому наше завдання полягає в вихованні нового, свідомого своєї історії та коріння суспільства, яке розумітиме, на якій землі живе, здвідки походить і куди йде.
Сьогоднішній захід відвідала велика кількість людей, що свідчить про національну свідомість закарпатців, їх приналежність до незламної української нації. У серці кожного з цих людей горить той незгасний вогник, який спонукає до боротьби за волю України, за майбутнє своїх нащадків.
Вшанування Героїв Карпатської Січі мало продовження в Ужгороді, де сучасними січовиками було проведено футбольний турнір за кубок “Карпатської Січі” для юнацтва, великий марш пам’яті Героїв Карпатської України, покладання квітів та запалення свічок біля пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину та на братській могилі січовиків.
www.zakarpattya.net.ua