У селищі Опішня (Зіньківський район Полтавської області) відкрили музей родини художників Кричевських, до якої належав відомий архітектор живописець і графік Василь Кричевський.
Саме Василю Кричевському у 1918 році голова Центральної Ради, Михайло Грушевський, доручив розробити державну символіку, і в цьому ж році офіційним гербом України затвердили Тризуб київського князя Володимира, “осучаснений” Кричевським.
Будівлю ж в Опішні, де відтепер розташується музей Кричевських, побудував сам Василь Кричевський. Раніше вона називалася “Опішнянський гончарний показовий пункт Полтавського губернського земства”. Протягом 1902-1919 років художник жив в Опішному. Він залучав опішнянських гончарів до обробки проектованих їм будівель.
З нагоди 140-річчя з дня народження Василя Кричевського, в рамках святкування в Опішні, відкрили виставку творів родини Кричевських, які передали музею-заповіднику спадкоємці Василя Кричевського з США.
Також присутні ознайомилися спорідненими з документами і фото родини Кричевських. Презентували новий документальний фільм “Третій вимір Василя Кричевського”, який підготував Благодійний Фонд “Дар”.
До речі, до недавніх пір залишався таким, яким його задумав Василь Кричевський, музей Тараса Шевченка в Каневі. ”Реконструкцію” цієї будівлі за нинішньої влади більшість митців, шанувальників творчості Кобзаря і простих канівчан вважають не тільки бездарністю, а й цинічним порушенням творчої задумки Кричевського. Годі й говорити про те, як можна назвати тих, хто нині прагне ще й змінити тризуб на гербі нашої держави…