Понад 30 років праправнук Шевченка Микола Лисенко працював над дослідженням «коріння Шевченкового роду». Незабаром воно має побачити світ в одному зі столичних видавництв.
Микола Павлович першим розпочав дослідження повного родоводу Тараса Шевченка. То була нелегка робота, яка потребувала постійних поїздок в архівні й музейні установи, на що нерідко йшла до останньої копійки його не така вже й велика пенсія, численних зустрічей з людьми, осмислення всіляких документів, мемуарних свідчень.
У його поданні генеалогічна схема Шевченкового роду містить понад 1300 осіб, відомих і безвісних, які мешкають в Україні, Росії, Прибалтиці, Австралії, США, Франції. Цілком зрозуміло, що маємо їх і в нашому краї, передусім у Кирилівці, Моринцях, Звенигородці.
Біографічні дані представників славетного роду, маловідомі факти їхнього життя значною мірою підсилюють і родинні світлини, окремі з яких, як от фото Леонтія Шевченка – небожа Тараса Шевченка, одного з ватагів Вільного Козацтва на Звенигородщині, – друкуються вперше.
Народився Микола Лисенко на Волині, хоч має кирилівське родове коріння. Певною мірою це мало вплив і на вибір навчального закладу після закінчення школи – вступив до Шевченківського гідромеліоративного коледжу. Потому був технологічний інститут харчової промисловості, робота на підприємствах Черкас і Києва, де пройшов трудовий шлях від слюсаря до головного інженера. Коли ж вийшов на заслужений відпочинок, перебравшись до Кирилівки, всеціло взявся за дослідження.
www.m-produktion.com.ua