У Київському університеті пройде історичний фестиваль LEGIO HISTORICA. РОЗКЛАД

Дата: 10.04.2019
Автор:

Лекції, презентації, ярмарки, фільми, історичні ігри – це те, що відбудеться цієї суботи, 13 квітня, на історичному фестивалі “LEGIO HISTORICA” в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Відвідавши фестиваль ви зможете побачити як виглядала британська та італійська армія часів Другої світової війни. Один із лекторів розставить всі крапки над “і” в питанні середньовічного повсякдення.

А якщо ви чули про архіви КГБ, але ніколи не бачили цих документів, тоді вам точно сюди.

LEGIO HISTORICA – це єдиний науково-популярний історичний фестиваль, що об’єднує в одному місці істориків-науковців, громадських діячів, журналістів, реконструкторів, студентів, які працюють у сфері популяризації історії. Тільки тут ви зможете подискутувати на політичні теми, вивчити декілька непристойних жартів середньовіччя та купити історичні літературу на будь-який смак одночасно.

На фестивалі буде представлено:

·         відкриті лекції (більше 30 спікерів)

·         презентації (в кожній аудиторії будуть проектори та ноутбуки)

·         майстер класи

·         дискусії

·         історичні науково-популярні проекти

·         книжковий ярмарок

·         настільні ігри (протягом дня кожен зможе зіграти в історичні ігри, локація як для дітей так і дорослих)

·         фільми (буде презентовано декілька документальних фільмів)

13 квітня, субота, з 10.00 по 16.00

Місце: вул. Володимирська 60 (Червоний корпус КНУ ім. Тараса Шевченка), історичний факультет.

Вхід вільний.

 

Розклад фестивалю

10.00  – відкриття фестивалю (349 ауд.).

Іван Патриляк, доктор історичних наук, декан Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Євген Синиця, Валерій Зінченко, організатори фестивалю Legio Historica.

10.00–16.00 – книжковий ярмарок / університетська атрибутика ККУ SНOР.

10.00–12.00 – “Зіграти в історію”: настільні ігри на історичну тематику (340 ауд.).

10.15 – варгеймінг (347 ауд.) – Олег Сморчков, Київський клуб історичного варгейму.

10.15 – лекція “Матеріали та методи” – найважливіший розділ наукової роботи” (ауд. 351) – Олександр Науменко, студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

10.30–15.00 – історична реконструкція “Німецька фельджандармерія” (садиба університету ніж Червоним корпусом та бібліотекою ім. Максимовича) – Військово-історичний клуб “Feldgend. Tr. 404”.

10.30–15.00 – історична реконструкція “Британська імперія у період Другої світова війни” (садиба університету між Червоним корпусом та Бібліотекою ім. Максимовича) – Військово-історичний клуб “GВ-Fоrсе”.

10.30  – військова реконструкція “Італійська армія часів Другої світової війни” (461 ауд.) – Євген Миронов. військово-історичний клуб “Forza Italia”.

11.00  – банальна презентація монографії “Повсякденне життя міст Англії ХІ–ХІІІ ст” (347 ауд.) – Олександр Охріменко, кандидат історичних наук, асистент кафедри Історії Стародавнього світу та Середніх віків Київського національного університету імені Тараса Шевченка, видавничий дім “Пеннен”.

11.00  – лекція “Загальна правова оцінка подій на Майдані: легітимність та легальність дій” (Музей історії Університету) Мар’яна Постоловська, Михайло Янишівський.

11.00  – лекція “Львів кінця 1943–1944 рр. крізь призму звітів оунівського підпілля” (349 ауд. – Іван Патриляк, доктор історичних наук, професор, декан Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

11.00  – лекція “Ота каторжна робота виконується потом, кров’ю і сльозами…” або коли і як виник у радянській армії “стройбат” (438 ауд.) – Тетяна Євсєєва, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

11.00  – презентація книги спогадів “Діти війни” (346 ауд.) Надія Слєсарева, Віктор Сосов, автори спогадів, Тетяна Ластушенко, завідувач Центру усної історії КНУ.

11.00  – лекція “Енеолітичні мега-поселення на землях України” (351 ауд.) – Іван Радомський, ГО “Центр палеонтологічних досліджень імені Хведора Вовка”.

11.10 – військова реконструкція “Вільна Франція: збройні формування Франції у Другій світовій війні після 1940 р.” (461 ауд.) Владислав Садовий, Максим Петров, військово-історичний клуб “Вільна Франція”.

11.40 – лекції “Ucraina Inter Arma: Таємниці і міфи давньої військової історії України” та “Ucraina Inter Arma: Medium aevum. Таємниці і міфи середньовічної військової історй України” (461 ауд.) – Артем Папакін. кандидат історичних наук, асистент кафедри Історії Центральної та Східної Європи Київського національного університету імені Тараса Шевченка

11.50  – лекція “Історична картографія середньовічної” території України” (347 ауд.) – Кирило Галушко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, координатор проекту “Лікбез. Історичний фронт”.

12.00  – презентація посібника “Архіви КГБ для медіа” (349 ауд.) – Андрій Когут, директор Галузевого архіву СБУ. Анна Олійник, в.о. директора Центру досліджень визвольного руху. Володимир Бірчак – керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху.

12.00  – презентація англомовного випуску часопису Vita Antiqua (351 ауд.) – Павло Шидловський, кандидат історичних наук, доцент кафедри Археології та музеєзнавства голова правління ГО “Центр палеоетнологічннх досліджень імені Хведора Вовка”. Євген Пічкур, молодшим науковий співробітник Інституту археології НАН України.

12.00  – лекція “Протестний рух 2010–2013 років як передумови Революції гідності” (Музей історії Університету) – Ольга Сало, завідувач просвітницько-інформаційного відділу Національного музею Революції Гідності

12.00  – презентація шостого номеру електронного журналу “Місто: історія, культура суспільство” (340 ауд.) – Тетяна Водотика, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

12.00  – воркшоп “Як Вікіпедія є інструментом у війнах за історичну пам’ять” (ауд. 460) – Антон Процюк, адміністратор української Вікіпедії.

12.30  – лекція “Віртуальна реальність 8 археологи: як і для чого?” (340 ауд. – Ольга Манігда, кандидат історичних наук, вчений секретар Інституту археологи НАН України. Іван Зоценко, молодший науковий співробітник Відділу археології Києва Інституту археологи НАН України.

12.50  – лекція ”Астролябії – аналогові комп’ютери вчених Середньовіччя і Раннього Нового часу” (347 ауд.) – Всеволод Буравченко, кандидат технічних наук, доцент КНУБА. засновник проекту Маster Terebus.

13.00  – лекція “Хліб насущний вояків Гетьманщини середини 17–18 століть” (438 ауд.) – Олексій Сокирко, кандидат історичних наук, доцент кафедри Давньої та Нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

13.00  – лекція-презентація “Українська революція 1917 –1921 рр. в інтерпретаціях учасників подій” (351 ауд.) – Олександр Надтока, кандидат історичних наук, доцент кафедри Давньої і Нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка

13.00  – лекція “Ірландія: війни символів, метаморфози пам’яті” (349 ауд.) – Геннадій Казакевич, доктор історичних наук, доцент кафедри Історії мистецтв Київського иаціонального університету імені Тараса Шевченка.

13.00  – презентація роману “Діра” Сергія Захарова та зустріч з автором (Музей історії Університету) – Сергій Захаров, донецький художник.

13.00  – лекція “Від телеграфу до Телеграму: як технології змінювали медіа” (460 ауд.) – Антон Процюк, Захар Процюк, засновники телеграм-какалу The Old York Times.

13.00  – лекція “Збереження та популяризація культурної спадщини Закерзоння експедицією МГО “Вирій”" (346 ауд.) – Альона Тронь-Радомська, аспірантка кафедри Історії світового українства.

13.40 – військова реконструкція “Козаки на веслах: річковий флот у річкових кампаніях доби Хмельниччини” (461 ауд.) – Військово-історичний клуб “Курінь Печерської сотні”.

13.50  – лекція “Настільні ігри Давньої Русі” (347 ауд.) – Наталя Хамайко, Інститут археологи НАН України.

14.00  – лекція “Календар городника” на VI ст. н.е. (слов’янська версія)” (351 ауд.) – Євген Синиця, кандидат історичних наук, доцент кафедри Археології та музеєзнавства Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

14.00  – дискусія “Як і навіщо вивчати єврейську спадщину? Академічна юдаїка в Україні” (438 ауд.) – Віталій Черноіваненко, кандидат історичних наук, президент Української асоціації юдаїки, Сергій Гірік, кандидат історичних наук, вчений секретар Української асоціації юдаїки.

14.00  – лекція “Гра у великому місті: футбол і кавколофутбол Харкова 1928-х рр.” (340 ауд.) – Євгеній Шатілов, молодший науковий співробітник Національного військово-історичного музею України та учасники проекту “Динамо Харків”.

14.00  – презентація збірки історичних есе “Бути людиною” (346 ауд.) – Леся Харченко, піар-менеджер фонду “EVZ”, Тетяна Пастушенко, завідувачка Центру усної історії КНУ, член журі конкурсу, Юрій Бедрик, український поет, перекладач і літературознавець та автор оповідань.

14.00  – лекція “Студентський Євромайдан” (Музей історії Університету) – Євген Сафар’янс, молодший науковий співробітник відділу науково-дослідної та фондової роботи Національного музею Революції Гідності.

14.00  – воркшоп “Альтернативні методи викладання історії за межами навчальних закладів” (460 ауд.) – Сергій Онищук, засновник проекту “Однім словом історія”.

14.20 – військова реконструкція “Військо великого князівства Литовського (1360–1440)” (461 ауд.) – Святослав Сичевський, історик, реконструктор.

14.30  – “Руйнівники міфів. Симон Петлюра”‘ (349 ауд.)

15.00  – кінопоказ “Приречені: історія Рівненського гетто” (340 ауд.) – Петро Долганов, НПО “Мнемоніка” (м. Рівне).

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру