Експозиція Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини поповнилася великим скіфським казаном

Дата: 16.02.2019
Автор:

Про надзвичайно цінний експонат, який потрапив до експозиції Черкаського археологічного  музею Середньої Наддніпрянщини, повідомив його директор, Михайло Сиволап, на своїй сторінці у “Фейсбуці”:

“15 лютого 2019 року у нашому музеї відбулася дуже приємна для нас подія. До нас прийшов справжній Меценат. Київський підприємець, з корінням з Черкащини, власник мережі медичних центрів «Савон», Станіслав Бондаренко привіз і передав до Черкаського археологічного музею унікальний експонат – великого скіфського бронзового казана, знайденого на території Черкаської області. Вік казана близько 2,5 тисяч років. Пізніше науковці музею уточнять цю дату, з’ясують точне місце знахідки та деталі його давньої історії.

Запрошуємо всіх друзів музею та любителів історії краю прийти в музей, розділити нашу радість та особисто побачити нове надбання. Казан не вмістився у жодну з вітрин, а виготовлення нової потребуватиме певного часу. Проте за збереженість артефакта відповідають сигналізація та камери відеоспостереження, якими обладнано експозицію та фонди музею.

Сподіваємося, що це не останній особливо цінний експонат із списку must have нашого музею і приклад нинішнього мецената наслідуватимуть й інші патріоти Черкащини. А поки що співробітники музею розробляють стратегію перевезення до музею багатотонного експоната віком 7-8 тисяч років, переговори про передачу якого тривають. Щоправда, поки його ніде розмістити, але все ж сподіваємося, що на той момент питання з новим більшим приміщенням для музею вже буде вирішене”.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags:Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру