Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу

Дата: 04.10.2018
Автор:

Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, повідомляє Посольство України в США.

Зазначається,що Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Зокрема документ визнає висновки Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року): “Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 років геноцид проти українців”.

У документі засуджуються систематичні порушення прав людини, зокрема права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. До того ж висловлюються найглибші співчуття жертвам Голодомору та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації для світової обізнаності щодо штучної природи трагедії.

“Це ще один вагомий результат посилення українсько-американського стратегічного партнерства”, – прокоментував рішення Президент України Петро Порошенко, додавши, що сподівається, що так само зроблять й інші країни світу та міжнародні організації, включно з ЄС та ООН.

Нагадаємо: 28 червня американський штат Огайо визнав Голодомор 1932-33-х років геноцидом українського народу. Раніше 25 травня геноцид проти українців визнали у штаті Міссурі. Цього ж року приєдналися до всіх інших і штати Канзас, Вашингтон, Вісконсин, Іллінойс, Массачусетс, Мічиган, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Орегон та Пенсильванія.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags:Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру