Вийшла книга про уманського отамана Петра Дерещука

Дата: 03.05.2018
Автор:
У Тальному відбулася презентація нової книги Вадима Мицика та Володимира Мовчана «Полковник Петро Дерещук: «Всю Душу За Волю України». Як зазначають автори, це «оповідь про боротьбу за самостійну Україну на терені історичної Уманщини у 1920-х роках, про отаманів, повстанців та настрої людей».
   Представляв книгу один із авторів Вадим Мицик. Вадим Федорович згадав про героїчні події 100-річної давності. Серед них і перемогу Вільного Козацтва над російськими зайдами на станції Бобринській (тепер імені Т.Шевченка), і про повстанський рух. Детально зупинився на пошуковій роботі про життя і діяльність «найгуманнішого отамана України», як називали вороги уродженця Вишнополя Петра Дерещука. Зазначив, що для написання детально вивчив матеріали справи отамана, яка зберігається в архіві Служби безпеки України. Власне, ці матеріали і лягли в основу книги.
   – Це дослідження вагоме тим, що вперше показало роль Петра Дерещука і підпорядкованих йому козаків та отаманів у боротьбі за українську державність, відкрило молодим дослідникам нові імена борців за волю України, – зауважив дослідник Української революції 1917-1920 років Олег Шатайло.
   Слова вдячності одному із авторів висловив і директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк. Крім іншого, Владислав Васильович провів цікаве спостереження: «1918 рік. Муравйов напав на Україну. У нас сила-силенна людей, які із зброєю повернулися із війни. Але збройну боротьбу проти окупантів проводить купка відчайдухів, таких як отаман Дерещук. Більшість тодішньої «вати» із зброєю в стріхах сиділи і чекали, що далі буде. Цих героїв, які чинили спротив перебили, а потім ті, хто не став до боротьби, померли в голодовку. Отож, якась частина вини за колишню втрату державності лежить і на них».
Думками про книгу поділився і ветеран російсько-української війни Андрій Цибулько. Він зазначив: «для мене, як і для багатьох, був відкриттям детальний опис повстанських подій, які відбувалися на території Тальнівщини, Уманщини, Звенигородщини».
Про шаулиського отамана Ковальчука і про ставлення до нього односельців, розповів заслужений працівник культури, голова літературно-мистецького об’єднання «Передзвони» Микола Вовк.

Учасники презентації ознайомилися також із матеріалами про Петра Дерещука та отаманів краю, а ще – із графікою талановитого ватутінського художника Василя Галетка.

Вісті Черкащини

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру