Парламент підтримав звернення Президента до Вселенського Патріарха щодо автокефалії православної церкви в Україні

Дата: 19.04.2018
Автор:

 

Верховная Рада підтримала звернення Президента до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

Відповідне рішення підтримали 268 народних депутатів, повідомляєУкрінформ.

“Як глава держави Україна, який представляє її громадян, в тому числі і тих, які належать до української православної спільноти, які, завдяки Хрещенню, отриманому від Константинопольської Матері-Церкви 1030 років тому, сповідують православну християнську віру, прошу Вас надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні”, – йдеться у зверненні.

Як заявив Петро Порошенко з трибуни Верховної ради, питання автокефалії УПЦ виходить далеко за межі церковного. За словами Президента, йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви.

Справа утвердження незалежної помісної церкви - такої ж ваги, як здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом, як спільна боротьба за членство в Євросоюзі та в НАТО, які ще попереду. Це – питання національної безпеки і оборони у цій гібридній війні, бо Кремль розглядає російську церкву як один із ключових інструментів впливу на Україну, наголосив Глава держави.

З поіменним голосуванням депутатів можна ознайомитися ТУТ.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру