Невеличка “фотозамальовка” зі святкування Великодня на фронті…

Дата: 09.04.2018
Автор:

Про те, як українські бійці зустрічали Великдень, на своїй сторінці у Facebook пише відомий волонтер Мирослав Гай, передають Патріоти України.

“З 6-ї ранку їздимо по Вопам та блокпостам Нацгвардії та ЗСУ. Всі чекають капелана Миколу Мединського, не снідають, поки не освятять їм скромні “кошики” з касок чи похідні столи.

Люди живуть у тих бліндажах на нулі чи у другій лінії місяцями. Навіть хазяйства заводять. Хто маленький городик, а хто бува і гусей. І у всіх є коти та собаки. Так і живуть.

І от сьогодні, їздить до них капелан, а ми знімаємо те дійство для фільму Сергія Лисенка. Єлеєм мазали мене вже разів п’ять))).

І всюди звучать:

Христос Воскрес – Воістину Воскрес.

Слава Україні – Героям Слава.

Здобути і вдома бути.

Христос Воскрес – Воскресне й Україна.

І зараз у нас короткий перепочинок, ми пересідаємо з броньованої “Варти” до БТР і знову їдемо. Бо там десь чекають зі своїм скромним столом сотні вояків…

Але хіба не радісно почути та побути 10 хвилин на живій службі, навіть коли ти атеїст. Просто приїхали живі люди, побратими зібрали святковий стіл: шматок ковбаски, паску, лимон, сало та пару яєць.

А тут і молитва, коротке спілкування. Та все без зайвого пафосу. Капелан в рясі та в горці, весело кропить каски з пасками та яйцями, коротке спілкування, та хоч щось нове у цій тупій, незрозумілій багатьом війні. Хоч якесь пояснення, напутнє слово та бодьорі: “Христос Воскрес!”та “Слава Україні!”

Дякуємо батальону НГУ ім. Кульчицького у сприянні проведення святкової служби на нулі.”

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags:Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1  березень 2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру