Українці не віддають своїх Героїв: влітку в Києві встановлять пам’ятник Іллі Муромцю

Дата: 03.04.2018
Автор:

Українці, що зростають при Незалежності, вже знають свою справжню історію...

Влада столиці назвала переможця конкурсу на кращий проект реконструкції парку «Муромець» (до недавнього часу «Дружби народів») – творчий колектив, до якого входять скульптор Володимир Журавель, архітектор Станіслав Топольський і дизайнер Олег Селіванов.

- Згідно з нашим проектом, біля входу в парк (біля колишнього Московського, а нині Північного моста) буде встановлено бронзовий пам’ятник герою українського фольклору Іллі Муромцю, – розповів «Фактам» 32-річний Володимир Журавель. – Планується, що пам’ятник буде встановлений влітку нинішнього року. Його висота від шолома на голові богатиря до копит коня – чотири метри. Хочеться, щоб ця робота мала зв’язок з сучасністю, тому я виліпив Іллю Муромця схожим на одного з легендарних українських спортсменів наших днів. Кого саме, поки говорити не буду.

- Чому пам’ятник богатирю Київської Русі вирішили поставити в цьому парку?

- Він знаходиться на острові Муромець, де, згідно з історичними джерелами, колись розміщувалася сторожова застава Іллі Муромця. Власне з цієї причини парк «Дружби народів» перейменовано недавно в «Муромець». Зауважу, що нашим проектом передбачається розмістити тут і рельєфну карту Києва княжих часів.

- У яку суму обійдеться створення пам’ятника?

- Я не уповноважений розголошувати кошторис. Скажу лише, що всі витрати взяли на себе меценати. Крім пам’ятника і карти старовинного Києва, нашим проектом передбачено створити в парку Алею спогадів з велодоріжками і куточками сімейного відпочинку, невелике штучне озеро з романтичним містком, висадити нові дерева та кущі.

"Аншлаг" на нещодавніх показах фільму "Сторожова застава" переконливо продемонстрував інтерес українців до теми Київської держави і своїх Героїв тисячолітньої давнини

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру