У турецькому Стамбулі знайшли поховання видатного дипломата і журналіста УНР

Дата: 22.03.2018
Автор:

У Стамбулі встановили місце поховання Володимира Мурського, українського журналіста, дипломата та представника екзильного уряду УНР в Туреччині (у 1921-1935 рр).

Про це у Твіттері повідомив Генеральний Консул України в Стамбулі Олександр Гаман.

“Після тривалих пошуків у Стамбулі встановлено місце поховання укр. громад. і політ. діяча, журналіста та дипломата Володимира Мурського. Дякуємо Aliya Usenova”, – написав він.

За повідомленням ukr-ayna, поховання вдалося віднайти завдяки спільним зусиллям Генерального консульства України в Стамбулі та Українського культурного товариства у Стамбулі й особисто Алії Усенової, журналіста цієї спілки.

“Те, що було знайдене місце поховання Володимира Мурського – не є удачею або випадковістю. Це результат ретельної роботи, що здійснюється Генеральним консульством України та Українським культурним товариством у Стамбулі тривалий час. Зокрема, було проаналізовано безліч матеріалів про життя українців в Стамбулі на початку минулого століття, опрацьована велика кількість версій. Раніше, завдяки нашій спільній роботі та взаємодії, була розшукана могила подружжя Забілло і можливе місце поховання ще одного видатного українця, який брав активну участь в житті української громади Стамбулу у 1920-30-х роках та зробив багато добрих справ для наших співвітчизників, але, на жаль, був незаслужено забутий. Попереду ще багато цікавої та кропіткої роботи”, – зазначила Алія Усенова.

Як відомо, Володимир Мурський народився у 1888 році на Галичині. В 1917-18 рр. активно пропагував національно-державну і культурну політику Української Центральної Ради, редагуючи разом з Іваном Липою часопис ”Українське слово” в Одесі, а згодом – очолюючи департамент преси і пропаганди УНР.

Працював радником посольства Української Народної Республіки у Стамбулі у 1918 році.  У 1920—1921 роках редагував журнал «Воля», у якому надрукувала свої перші літературні твори Оксана Драгоманова, двоюрідна сестра Лесі Українки. В 1921 році Мурський разом із своєю дружиною, перекладачем, Софією Мурською (донька Францішки Вольської) жили у Відні. Вона у 1918-1921 роках працювала в апараті Міністерства закордонних справ УНР. З 1921 по 1935 рік Мурський був представником екзильного уряду УНР у Туреччині.

У 1930 р. Володимор Мурський видав книжку турецькою мовою  Ukrayna ve İstiklal Mücahedeleri (“Україна та її боротьба за незалежність”), з якою можна ознайомитися в Національній бібліотеці Туреччини в Анкарі.

Помер Мурський у 1935 році у Стамбулі.

Нагадаємо, раніше у Стамбулі було знайдено місце поховання подружжя Забілло, громадських діячів часів УНР.

Монографія Володимира Мурського "Україна та її боротьба за незалежність"

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Спецвипуск

Газета 'Козацький край' номер 21  грудень  2018

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 7  грудень  2018

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру