Галицькі реставратори працюють над відновленням найменшої у світі старовинної Біблії

Дата: 04.03.2018
Автор:

Працювати доводиться у бавовняних рукавичках, аби ненароком чогось не пошкодити, та хірургічними та стоматологічними інструментами. Жартують, що вони не реставрують, а лікують книгу, пишуть Версії з посиланням на ТСН.

Розміри Біблії всього 5,5 на 3,5 сантиметри, тобто вона не більша за сірникову коробку. Видане святе письмо у ХVIII столітті в Гаазі 1752 року. Її автор – Дюбуа вмістив у міні-форматі короткий віршований зміст Старого і Нового Заповіту. За словами зберігачів, таких книг у світі лише з десяток, в Україні – це єдиний екземпляр.

– Це був період великих експериментів не тільки в науці, культурі, мистецтві, естетиці, втім, і в естетиці книги, – розповідає директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.І.Франка Василь Кметь. – Книга є оправлена відповідно до усіх правил, засад того часу, ми бачимо тут дещо пошкоджений корінець, шкіряну оправу зі слідами мініатюрного тиснення.

Книга потрапила до університетської книгозбірні у 30-х роках ХХ століття з колекції відомого бібліографа Козіброцького. Серед стародруків і рідкісних видань бібліотеки це найменша книга.

Реставратори кажуть, що на роботи витратять близько півроку, адже книгу треба повністю розмонтувати, а потім знову зібрати докупи.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Спецвипуск

Газета 'Козацький край' номер 21  грудень  2018

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 7  грудень  2018

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру