Хорватія допоможе Україні в реінтеграції окупованих територій

Дата: 23.09.2017
Автор:

Хорватія готова поділитися з Україною своїм досвідом реінтеграції раніше окупованих територій. З такою пропозицією з трибуни Генасамблеї ООН виступив прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

 ”Однією з найуспішніших миротворчих місій була UNTAES – Тимчасова адміністрація ООН для Східної Славонії, яка закінчилася в січні 1998 року мирною реінтеграцією наших раніше окупованих територій. Ми пропонуємо це унікальне ноу-хау і свій величезний досвід в якості корисного додаткового вкладу в зусилля міжнародного співтовариства в подібних випадках, таких, як імплементація Мінських угод в Україні, де ми можемо провести багато паралелей”, – сказав Пленкович.

Він нагадав, що Хорватія була реципієнтом безпечної допомоги, в тому числі кількох місій ООН.

“Хорватія готова допомогти іншим в постконфліктному переході своїм досвідом в примиренні і зміцненні довіри”, – підкреслив прем’єр-міністр.

Як відомо, тимчасова адміністрація Організації Об’єднаних Націй для Східної Славонії, Барані і Західного Срема (UNTAES) – це колишня місія ООН з підтримання миру в східній частині Хорватії в 1996-1998 рр. UNTAES було створено після підписання Ердутської угоди між хорватським урядом і представниками сербів.

Місія розпочалася 15 січня 1996 року і повинна була тривати один рік, протягом якого її представники повинні були стежити за демілітаризацією цих районів і забезпеченням мирної реінтеграції території до складу Хорватії.

Військова і цивільна місія складалася з трохи більше 4800 солдатів, понад 400 поліцейських і 99 військових спостерігачів.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру