До кінця року завершаться зйомки фільму “Таємний щоденник Симона Петлюри”

Дата: 22.09.2017
Автор:

Кадр зі знімального майданчика фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри"

Директор Національної кіностудії імені Олександра Довженка режисер Олесь Янчук в інтерв’ю “Дзеркалу тижня” розповів про роботу над новим фільмом “Таємний щоденник Симона Петлюри”.

За словами режисера, на даний момент йде монтаж фільму, залишилося провести ще кілька знімальних днів у вересні, а до кінця року робота над картиною буде вже завершена. “Наш головний сценарист Михайло Шаєвич, а також Олександр Шевченко шість років працювали над його написанням. Історичні факти отримали, на мій погляд, цікаве перетворення в жанрі історичного фільму”, — підкреслив Янчук.

Він зазначив, що при роботі над фільмом відкрив для себе факти з життя Петлюри, які його вразили. “Вбивство Петлюри — це ще й вбивство надії, що Україна поверне собі незалежність. У фільмі через особисту трагедію людини розкривається трагедія нації, держави. У Петлюри була чудова сім’я — дружина, дочка. І наш фільм показує їхні родинні стосунки”, — заявив Янчук.

Головний герой фільму буде весь час подумки повертатися до часів життя в Україні, коли існувала УНР, “тому у фільмі багато історичних персонажів. Зокрема, прем’єр-міністр Володимир Винниченко, якого грає Євген Нищук, президент Михайло Грушевський (його грає Богдан Бенюк). У ролі дружини Петлюри Ольги — Ірма Вітовська. Перш за все хотілося подати образ Симона Петлюри як реальної людини — через його стосунки з дружиною, дочкою. Хотілося показати і деякі слабкі риси його особистості, зокрема конфліктність, наприклад, у його взаєминах з Винниченком”, — додав режисер.

Роль Петлюри у фільмі зіграє Сергій Фролов, який був відібраний режисером з п’яти кандидатур, у ході проб знімалися цілі сцени з фільму.

Для зйомок картини були побудовані масштабні декорації на кіностудії ім. Довженка, були відтворені вулиця Расін і ресторан “Бульйон Шартьє”, біля якого був убитий Симон Петлюра. Відтворили “навіть люк, на який Петлюра впав після того, як Шварцбард випустив у нього сім куль. Я дійсно спочатку думав знімати на натурі. Але тільки за один знімальний день мерії Парижа треба було заплатити близько 20 тис. євро. До того ж там на проїжджій частині дороги сучасна розмітка”, — розповів Янчук.

Олесь Янчук — український режисер, продюсер, сценарист, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України. він — один з найактивніших українських режисерів-постановників історичних фільмів з виразним національно-патріотичним акцентом, знімає на теми, табуйовані за радянських часів. Серед його робіт стрічки: “Голод-33″ (1991), “Атентат — осіннє вбивство у Мюнхені” (1995), “Нескорений” (2000), “Залізна сотня” (2004), “Владика Андрей” (2008).

Як вже повідомлялося, в колишній резиденції Януковича в Межигір’ї стартували зйомки ще одного фільму про часи УНР – “Крути 1918. Захист”.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру