Артемівську, який називався на честь кумира сепаратистів, повернули історичну назву – Бахмут

Дата: 23.09.2015
Автор:

Музейний макет: Бахмут часів Козаччини

Сьогодні, 23 вересня, міська рада Артемівська Донецької області ухвалила рішення про повернення місту історичної назви – Бахмут. 

Про це повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський на своїй сторінці у Facebook. “Вітаю жителів Бахмута! Сьогодні сесія міської ради Артемівська прийняла рішення про перейменування населеного пункту та повернення його історичної назви – Бахмут. Також із міської мапи зникнуть більше 80 назв вулиць, що мають комуністичне походження – депутати проголосували за їх перейменування. Хочу подякувати міському голові, депутатському корпусу і громаді Бахмута за принципову і патріотичну позицію в питанні викорінення тоталітарного минулого з голів і навколишнього середовища донеччан!”, – написав Жебрівський.

Як повідомлялося, історичну назву містові вирішили повернути в серпні 2015 року року на громадських слуханнях. Як відомо, Артемівськ розташований на річці Бахмутка, це місто обласного значення Донецької області, адміністративний центр Артемівського району. Сепаратисти “ДНР” захоплювали Артемівськ, але протрималися у ньому зовсім недовго: 6 липня 2014 року їх викинули з міста підрозділи Нацгвардії та ЗСУ…

До 1924 року місто носило назву Бахмут, в 1924 року перейменоване на честь росіянина, уродженця Курської області Федора Сергєєва, більш відомого як “товаріщ Артьом, який заснував підконтрольну Москві “Донецько-Криворізьку радянську республіку” – прообраз сучасної “ДНР”. Можливо, Бахмут перейменували на честь Артьома “в назіданіє”, бо саме Бахмут  7 листопада 1917 року був першим містом на Донбасі, де підняли синьо-жовтий український прапор, підтримуючи створення Української Народної Республіки зі столицею в Києві…

http://patrioty.org.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від березень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру