Українські церкви закликають вірян приїхати до Києва 23 листопада, щоб біля Меморіалу Голодомору вшанувати жертв геноциду

Дата: 27.10.2013
Автор:

Українська православна церква Київського патріархату та Українська греко-католицька церква оприлюднили спільне звернення напередодні 80-х роковин Голодомору із закликом упорядкувати пам’ятні місця, могили жертв і прибути до Києва на Всеукраїнський день пам’яті 23 листопада 2013 року.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), солідаризуючись із ініціативою Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні, закликали вірян долучитись до громадської ініціативи — Всенародного дня пам’яті.

Про це поінформували на прес-конференції в УНІАН владика Євстратій (Зоря) — архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП, отець Олекса Петрів — керівник департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ та Євген Сверстюк — філософ, дисидент, учасник Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні.

«Просимо Вас, — пишуть у зверненні предстоятелі церков — проявити власну добру волю і організувати у своїх церковних громадах роботу щодо впорядкування місць масових поховань загиблих у роки Голодомору, які переважно знаходяться на території сіл України (поставити дерев’яний хрест з рушником тощо), а також організувати проведення поминальних заходів у церквах до 80-х роковин Голодомору — 23 листопада 2013 року».

Блаженніший Святослав та Святійший Філарет закликають долучитися до організації Всенародного дня пам’яті у Києві — делегувати представників від церковної громади, аби віддати шану загиблим родичам та землякам, на акцію вшанування пам’яті жертв Голодомору 23 листопада з 14:00 до 17:00 біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні».

«Ми закликаємо всіх людей доброї волі — незалежно від релігійної, національної, політичної приналежності — розкрити духовний потенціал, даний Богом нашому народу, та утвердити в суспільстві принципи любові, справедливості, поваги й шани. Єднання суспільства навколо духовних ідеалів, громадська самоорганізація та взаємна підтримка — добрий захист в умовах політичних та економічних криз», — зазначають у спільному зверненні УПЦ КП та УГКЦ.

Учасник Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні відомий філософ та дисидент Євген Сверстюк нагадав, що громадськість ініціювала низку заходів до 80-х роковин Голодомору, зокрема 21—22 листопада у Києві відбудеться Міжнародний форум «Народ мій є, народ мій завжди буде!» з участю відомих українських та світових науковців, громадських діячів, офіційних представників європейських країн та міжнародних організацій, 21 листопада — прем’єра опери «Червона земля. Голод» американського композитора українського походження Вірка Балея.

«Громадський комітет також скерував звернення до усіх сільських, селищних та міських рад України з проханням організувати впорядкування місць поховань загиблих у роки Голодомору, ініціювати перейменування вулиць, які досі носять імена комуністичних ватажків — виконавців Голодомору та інших злочинів проти прав людини, та організувати проведення у своїх громадах пам’ятних заходів», — повідомив Євген Сверстюк.

Як відомо, цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. у День пам’яті жертв Голодомору 23 листопада по всій Україні відбудуться скорботні заходи. Учасники Громадського комітету закликають усіх людей доброї волі, усіх, хто поділяє біль та скорботу українського народу, 23 листопада о 16-й годині запалити свічку пам’яті за душі тих, хто став жертвою Голодомору. До складу Комітету увійшли знакові постаті в громадському, мистецькому та духовному житті, історики та представники академічних установ: Мирослава Антонович, Ольга Богомолець, В’ячеслав Брюховецький, Володимир Василенко, Іван Васюник, Василь Вовкун, Володимир В’ятрович, Анатолій Гайдамака, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Людмила Гриневич, Іван Дзюба, Іван Драч, владика Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Євген Захаров, Євген Золотарьов, Олександр Іванків, Геннадій Іванущенко, Сергій Квіт, Андрій Когут, Андрій Козицький, Роман Круцик, Ніла Крюкова, Станіслав Кульчицький, Олег Слабоспицький, Олександр Максимчук, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Василь Марочко, Дмитро Павличко, отець Олекса Петрів, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Михайло Свистович, Володимир Сергійчук, Євген Станкович, Микола Старовойтов, Олеся Стасюк, Лесь Танюк, Володимир Тиліщак, Тарас Шамайда, Ігор Юхновський.

www.cdvr.org.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 4 від квітень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру